Hotels, Online Hotel Reservations, Cheap and Luxury Hotel Deals, Best Hotel Rates - booked.net

Filmi Skenderbeu

Politike

“Republika Ilindenase e Maqedonisë”, emri i i i Maqedonisë, e prezanton Zaev

“Republika Ilindenase e Maqedonisë”, emri i i i Maqedonisë, e prezanton Zaev

Liderët e partive politike në Maqedoni kanë mbajtur takim, në të cilin kanë diskutuar për…

Armiqtë e Greqisë, Shqipëria e dyta

Armiqtë e Greqisë, Shqipëria e dyta

Opinioni publik grek shfaqet intensivisht i trazuar dhe me mëdyshje për sa i përket zhvillimeve…

Vuçiç: Duhet ta kuptojmë, s’e kontrollojmë më territorin e Kosovës

Vuçiç: Duhet ta kuptojmë, s’e kontrollojmë më territorin e Kosovës

“Ne nuk e kontrollojmë më territorin e Kosovës, tanimë duhet ta kuptojmë këtë gjë. Deri…

Ministri grek Kotzias, për marrëveshjen me Shqipërinë: “Do të befasoheni”

Ministri grek Kotzias, për marrëveshjen me Shqipërinë: “Do të befasoheni”

Bisedimet mes Shqipërisë dhe Greqisë mund të mbyllen brenda muajit të ardhshëm, pasi pa zgjidhur…

Taksat për pronat e bizneseve. Tirana e qytetet bregdetare do të paguajnë më shumë

Taksat për pronat e bizneseve. Tirana e qytetet bregdetare do të paguajnë më shumë

Ndryshimi i formulës së llogaritjes së taksës së ndërtesës do të përfshijë edhe bizneset. Nga…

Raporti: Votat u blenë në zgjedhjet e 2017-s. Partitë në Shqipëri fshehën financimet

Raporti: Votat u blenë në zgjedhjet e 2017-s. Partitë në Shqipëri fshehën financimet

Raporti për integritetin e zgjedhjeve për vitin 2017, që ndër të tjera mban edhe firmën…

Ivanov proteston ndaj ligjit për gjuhët: Është antikushtetues!

Ivanov proteston ndaj ligjit për gjuhët: Është antikushtetues!

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov e ka quajtur “antikushtetues, antishtetëror dhe nxitës të tensioneve ndëretnike”,…

Sa para shpenzojnë partitë? KQZ tregon deklaratat e PS dhe LSI: PD po verifikohet

Sa para shpenzojnë partitë? KQZ tregon deklaratat e PS dhe LSI: PD po verifikohet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar bilancet financiare të vitit që shkoi të Partisë Socialiste…

Translate:

Gjergj Kastrioti news

Flag Counter
Users: 2 Guests, 1 Bot

Koha e Komunizmit

 • Tre të ekzekutuarit në revoltën e Qafë Barit
 • Reparti nr.318 Qyteti Stalin (Kucove)
 • 78-vjeçari nga Gostivari i internuar në Seman, shkroi 130 letra për riatdhesim
 • Kastriot Dervishi publikon emrat: Njihuni me marksat, engelsat, leninat e stalinat e Shqipërisë
 • Djali i Enver Hoxhës zbulon porosinë që i la i ati para se të vdiste
 • Dokumenti/ Dervishi: Injorantët themeluan Partinë Komuniste, ja shifrat tronditëse
 • Torturat e përdorura ndaj grupit të deputetëve dhe intelektualëve në vitet 1947-1948
 • 70 vjet nga dënimi i grupit të parë të deputetëve
 • 500 “elementët reaksionarë e armiq” që u dëbuan nga Tirana në tetor 1946
 • Konfiskimi i materialit teatror të jezuitëve ne vitin 1946
 • Ku e gjetën komunistët materialin teatror në vitin 1946?
 • Historia e Dash Kovaçit, njeriut që u stërvit 3 vite për vrasjen e Enverit dhe si ja zbuloi planin Sigurimi i Shteti
 • “Reaksioni duhet asgjësuar”
 • Historia e brigadës së 22 nuk njeh asnjë përpjekje me Prek Calin dhe njerëzit e tij
 • 1960/Gjendja katastrofale e arkivave të Shqipërisë
 • Sëmundjet e renda në kampin e Tepelenës 1949-51
 • Për “6 mijë trupat” e vrarë nga komunistët
 • Enver Hoxha dhe Skënderbeu i një pikture
 • Në përkujtim të kryengritjes së Postribës të 9 shtatorit 1946
 • Deklaratat e Kadrie Kadaresë kundër regjimit komunist

Stuhi e vetëtima për 4 orë, spektakël natyror në Britani

Stuhitë dhe shiu i rrëmbyer kanë pllakosur pjesën jugore të ishullit të Britanisë së Madhe, me vetëtima që kanë zbardhur në mënyrë spektakolare qiellin mes errësirës së një nate të zakonshme. Rreth 15 mijë vetëtima janë regjistruar brenda 4 orësh mesnatën e së shtunës. Kjo solli që Aeroporti “Stansted” të raportonte për vonesa në fluturime…

Stuhi e vetëtima për 4 orë, spektakël natyror në Britani

Kush është Nikolas Cruz, vrasësi i 17 personave në Florida

Nikolas Cruz, personi i dyshuar si autor i incidentit të tretë më të rëndë me armë zjarri në mjedise shkollore në historinë e Shteteve të Bashkuara, po pëshkruhet si një djalë i ri me probleme, i cili ishte përjashtuar nga shkolla për probleme disiplinore. Sherifi i komunës Browards, Scott Israel pohoi se 19-vjeçari ishte përjashtuar…

Kush është Nikolas Cruz, vrasësi i 17 personave në Florida

Tradhtarët më të famshëm të historisë (Foto)

Kur flasim për tradhti, mendja shkon menjëherë te Bill Clinton dhe historia e tij me Monica Lewinsky. Ka edhe shumë personazhe të tjerë të famshëm që kanë mbushur faqet e gazetave me historitë e tyre polemizuese.Më poshtë, njihuni me tradhtarët më të famshëm të historisë. Pablo Picasso – Nga të gjitha të dashurat e tij,…

Tradhtarët më të famshëm të historisë (Foto)

Reshjet e shiut shembin urën e gurtë historike të Hoshtovës në Zagori të Gjirokastrës

Ura e gurtë historike e Hoshtovës në Zagori të Gjirokastrës është shembur si pasojë e reshjeve të dendura të shiut gjatë këtyre dy ditëve. Lajmi është publikuar nga Prof.Besnik Aliaj, i cili përmes një shënimi në rrjetin social Facebook; shkruan se para një muaji ngriti alarmin për rrezikimin e shembejs së kësaj ure për shkak…

Reshjet e shiut shembin urën e gurtë historike të Hoshtovës në Zagori të Gjirokastrës

Kruja, qyteti që të con në një epokë tjetër

Kruja është një nga qytetet më me histori nga të gjitha ato shqiptare. Ajo karakterizohet jo vetëm për gjeografinë e veçantë, kalanë mbresëlënëse por dhe shumë tradita të përcjella brez pas brezi. Historia që u thurr në qytetin e lashtë na bën të ndihemi krenar sa herë që e vizitojmë. Duke mos harruar betejat e…

Kruja, qyteti që të con në një epokë tjetër

Sporti

Çfarë po ndodh në Real? Valë largimesh, ja lojtarët që do largohen

Çfarë po ndodh në Real? Valë largimesh, ja lojtarët që do largohen

Real Madrid u shpall kampion i Europës duke mundur në finalen e Kievit Liverpoolin me rezultanin 3-1. Fitimit të trofeut i bashkohet edhe rekordi që ata vendosën duke fituar trofeun më prestigjoz të botës 3 herë rradhazi. Por siç duket…

Frankfurti pas 30 vitesh fiton Kupën e Gjermanisë

Frankfurti pas 30 vitesh fiton Kupën e Gjermanisë

Eintracht Frankfurti ka bërë befasinë e madhe pasi ka mposhtur Bajernin e Mynihut në finalen e Kupës së Gjermanisë.Në përballjen në “Olympiastadion” të Berlinit, skuadra e e Nico Kovacit triumfoi me rezultatin 3-1 përballë skuadrës së Jupp Heynckes.Frankfurti arriti ta…

Galatasaray kampion i Turqisë

Galatasaray kampion i Turqisë

Galatasaray është kampion i Turqisë në futboll.Elita e futbollit turk, ka një kampion të ri.…

Gola, spektakël e karton të kuq në “El Clasico”, por s’ka fitues!

Gola, spektakël e karton të kuq në “El Clasico”, por s’ka fitues!

“El Clasico” dhuron gjithçka pavarësisht pozitave në të cilat ndodhet Barcelona e Reali i Madridit.…

Lokomotiva e Moskës kampione e Rusise pas 14 vjetesh

Lokomotiva e Moskës kampione e Rusise pas 14 vjetesh

Lokomotiva e Moskës ka arritur të shpallet kampion në Rusi. Kjo pritje kishte zgjatur plot…

Superliga kosovare/ Prishtina e Josës bën hap fals, sulmuesi i Skënderbeut shënon tregolësh

Superliga kosovare/ Prishtina e Josës bën hap fals, sulmuesi i Skënderbeut shënon tregolësh

Prishtina e drejtuar nga trajneri shqiptar, Mirel Josa, ka humbur jashtë fushe 1-0 ndaj Drenicës.…

Anglezët kryqëzojnë Uellbek për hedhjen, tifozët kundër akordimit të penalltisë

Anglezët kryqëzojnë Uellbek për hedhjen, tifozët kundër akordimit të penalltisë

Mbrëmja e Ligës së Europës (e ditës së enjte) ishte një “reklamë” fantastike në favor…

Derbi Milan-Inter do të luhet më 4 prill

Derbi Milan-Inter do të luhet më 4 prill

Derbi Milan-Inter, i vlefshëm për javën e 27-të të Serie A, shtyrë për shkak të…

Shkenca

Stuhi e vetëtima për 4 orë, spektakël natyror në Britani

Stuhi e vetëtima për 4 orë, spektakël natyror në Britani

Stuhitë dhe shiu i rrëmbyer kanë pllakosur pjesën jugore të ishullit të Britanisë së Madhe,…

Beteja e “dronëve” sapo ka nisur! SHBA, dritë jeshile për 10 projekte

Beteja e “dronëve” sapo ka nisur! SHBA, dritë jeshile për 10 projekte

Departamenti i Transportit në Shtetet e Bashkuara u dha dritën jeshile 10 projekteve pilot, në…

NASA, mision për të eksploruar brendësinë e Marsit

NASA, mision për të eksploruar brendësinë e Marsit

Misioni më i fundit i NASA-s drejt një planeti tjetër niset të shtunën, një udhëtim…

Projekti amerikan për një avion që do të fluturonte me 7500 kilometra në orë

Projekti amerikan për një avion që do të fluturonte me 7500 kilometra në orë

Në vitin 2013 kompania amerikane Lockheed Martin e cila merret me prodhimin e armëve, ka…

Llogari reale po false?! Twitter do u japë fund mëdyshjeve

Llogari reale po false?! Twitter do u japë fund mëdyshjeve

Llogari reale po false, ky është një prej problemeve më të mëdha në thuajse të…

Instagram do të zgjasë kohën e videove

Instagram do të zgjasë kohën e videove

Instagram shumë shpejt do t’u japë mundësinë të postoni video deri në 1 orë të gjata në një përpjekje për t’i marrë në YouTube, sipas një raporti të ri. Kompania po konsideron të zgjerojë risinë e “videos vertikale” dhe ka…

Pse hamë më shumë kur jemi me nerva ?

Pse hamë më shumë kur jemi me nerva ?

Kur jeni të nxehur është e lehtë të hani më shumë në tavolinë dhe papritur të lindë dëshira të hash ëmbëlsira apo ushqime të kripura të paketuara. Por cila është arsyeja? Ushqimi të qetëson, sepse që fëmijë jemi mësuar ta…

English

Categories

Archives

Tirana
20°
clear sky
humidity: 88%
wind: 2m/s S
H 27 • L 22
19°
Sat
22°
Sun
20°
Mon
24°
Tue
Weather from OpenWeatherMap