Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Video/Vendoset edhe mbulesa metalike/ Ja pamja e re e “Arenës Kombëtare”

Filed under: Sporti,Sporti shqiptar |

Stadiumi i ri kombëtar ka marrë formë dhe nga java në javë shtohen elemente që e çojnë ndërtimin e impiantit drejt përfundimit. Së fundmi, ka nisur vendosja e mbulesës metalike.Në momentin që ajo do të përfundojë, kur edhe prania e vinçave të mos jetë e nevojshme, do të nisë edhe puna për sistemimin e fushës në stadium.Prej pak ditësh është montuar edhe shkallarja, që ka vlerën e monumentit të kulturës.