Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Vetëm 1 minut në lojë, mesfushori kuqezi bën mrekullinë në Europa League

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Ka mjaftuar vetëm një minutë lojë për mesfushorin më të ri të Kombëtares shqiptare, që luan me AEK-un e Athinës, Astrit Ajdareviç, që të shënojë një supergol dhe të rikthejë baraspeshën në sfidën ndaj Dynamos së Kievit.

Mesfushori mori përsipër ekzekutimin e një goditjeje dënimi, që fillimisht u përplas në mur, por më pas Ajdareviç goditi me mjeshtëri, duke e çuar topin në rrjetë.