Hotels, Online Hotel Reservations, Cheap and Luxury Hotel Deals, Best Hotel Rates - booked.net

Kukësi merr leksione futbolli në Austri , mundet 7-0

Filed under: Sporti shqiptar |

Kukësi e ka filluar në mënyrë shumë negative fazën përgatitore në Austri për ndeshjet kualifikuese të Ligës së Kampioneve ndaj Sherifit të Tiraspolit.Kampionët e Shqipërisë kanë zhvilluar sot miqësoren e parë përballë ekipit austriak Volfsberger duke pësuar një humbje të thellë 0-7. Skuadra e Bundesligës austriake shënoi 3 gola në pjesën e parë dhe 4 gola në pjesën e dytë.Pas ndeshjes, klubi i Kukësit njoftoi në faqen zyrtare në Facebook rezultatin dhe e justifikoi atë me lodhjen e lojtarëve për shkak të rrugës duke qenë se sot mbërritën në Austri.