Milan ska te ndalur gati “mrekullia e shtatë” .

Filed under: Sporti neper bote |
Hotels, Online Hotel Reservations, Cheap and Luxury Hotel Deals, Best Hotel Rates - booked.net


Musakio, Kesie, Rodriguez, Andre Silva dhe Borini janë pesë afrimet zyrtare të Milanit, ndërkohë që kuqezinjtë presin nesër edhe Hakan Çalhanoglu, mesfushorin e Leverkuzenit, për të cilin u arriti marrëveshja për 21 milionë euro plus bonuse.

Tashmë një tjetër lojtar pritet të zyrtarohet javën e ardhshme dhe bëhet fjalë për Andrea Kontin, mbrojtësin e djathtë të Atalantës. Sipas specialistit të merkatos, Alfredo Pedulës, mbrojtësi do kryejë vizitat mjekësore të hënën ose të martën.23-vjeçari ka zhvilluar një sezon sensacional në Bergamo dhe ofertat për të kanë qenë të shumta. 33 ndeshje dhe 8 gola janë impresionuese për një mbrojtës, ndaj edhe kjo mund të konsiderohet një goditje për Milanin.