Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Juvja mund te humb vendin e pare pas ndeshjes ne bolonja .

Filed under: Sporti neper bote |

1455919624juveeee
Është Bologna ekipi që e ndal Juventusin në Serie A. Pas 15 fitoresh radhazi bardhezinjtë frenohen me një barazim pa gola në stadiumin “Renato Dall’Ara”.

Ndeshjen hapëse të javës së 26 në Serie A Juventusi e nisi pa Dybala, i cili ishte lënë në stol në kuadër të sfidës me Bayerni-n dhe me Morata-n e Zaza-n në sulm. Ekipi i Allegrit prodhoi pak raste për shënim në 45 minutat e para të takimit.

Në pjesën e dytë, Allegri hodhi në fushën e lojës edhe argjentinasin Dybala dhe sulmet ishin më të shpeshta, por u ndalën nga mbrojtja e Bologna-s, e cila është një prej ekipeve më në formë në kampionatin italian.

Prej 31 tetorit të vitit 2015, Juventusi merrte pikët e plota nga çdo takim, por nga “Dall’Ara” ata u larguan vetëm me një pikë, e cila nuk është e vlefshme për t’i mbajtur bardhezinjtë në vendin e parë, nëse Napoli do të fitojë të hënën ndaj Milanit, pasi aktualisht është vetëm 2 pikë pas Juventusit.