Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Partizani serisht lider , nuk gabon kunder Luftetarit .

Filed under: Sporti,Sporti shqiptar |

Partizani rimori kryesimin i vetëm, pasi e ndau vendin e parë vetëm për pak orë me Skënderbeun.
Kryeqytetasit fituan 2-1 ndaj luftëtarit në stadiumin “Selman Stërmasi” në një ndeshje ku morën fillimisht epërsinë me golin e Mensah, episod që u kontestua nga gjirokastritët për një faull.Para pushimit, Shkurtaj barazoi rezultatin. Grinta e Partizanit u duk më shumë se kurrë në pjesën e dytë pasi vendasit ushtruan presion edhe pse avantazhin e morën përmes penalltisë së fituar nga Mala dhe të ekzekutuar nga Telushi.Ky i fundit një nga më të mirët në fushë, nuk e kurseu në një moment as arbitrin në një ndërhyrje që krijoi një situatë komike. Me këtë fitore, partizani kryeson me 2 pikë më shumë se Skënderbeu.