Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Messi dhe Ronaldo “masakrohen” në rrjetet sociale

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo i thanë lamtumirën botërorit të Rusisë në të njëjtën ditë duke qëndruar në rekordin e vetëm të tyre negativ atë të mos shënimit të golave në fazat me eliminim direkt të këtij evenimenti.

Eliminimi i tyre me Argjentinën e Portugalinë ishte tema kryesore në mediat ndërkombëtare, por sigurisht edhe në rrjetet sociale.

Ironia dhe talljet me dy yjet e futbollit botëror nuk ka pasur kufij.

Por në ndryshim nga herët e tjera, duket se largimi në të njëjtën kohë i kombëtareve të dy futbollistëve, ka bërë bashkë edhe tifozët.

Në fotogaleri mund të shihni disa nga “memet” më interesante mbi dy futbollistët.