Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Mesi i pandalshëm, thyen një tjetër rekord

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Leo Mesi ka vendosur aq shuam rekorde sa do duhej jo pak kohë që të numërohen dhe të veçohen statistikat e tij. E gjithë karriera e Mesit është rrotullar tek Barcelona, teksa ka plot 18 vite që përfaqëson ngjyrat blaugrana.“Pleshti” është lojtari jospanjoll me më shumë ndeshje në La Liga. Së fundmi, argjentinasi ka kaluar Dani Alveshin, i cili ishte lideri me 422 ndeshjesh. Sonte, Mesi arriti në kuotën e 423 ndeshjeve.Një tjetër rekord për Mesin, i cili duket shumë i vështirë për t’u arritur nga ndonjë lojtarë tjetër. Argjentinasi ka shanset që ta thellojë akoma dhe më shumë këtë statistikë të veçantë.