Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Lokomotiva e Moskës kampione e Rusise pas 14 vjetesh

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Lokomotiva e Moskës ka arritur të shpallet kampion në Rusi. Kjo pritje kishte zgjatur plot 14 vjet për tifozët e kësaj skuadre, pasi titulli i fundit ishte festuar në 2004-ën.

Rivalët e Zenitit nuk ia kanë dalë këtë sezon, edhe pse kanë shpenzuar shumë dhe kanë një trajner të super paguar siç është Roberto Mançini, i cili sipas gjasave në fund të sezonit do të marr timonin e kombëtares së Italisë.Një javë para fundit Lokomotiva ia ka dalë të festojë edhe matematikisht.

Vendin e dyte e zuri Spartaku i Moskës, ndërkohë në vendin e 3-të Krasondari.

Zeniti i Mançinit është “kënaqur” me vendin e 5-të, që do të thotë vetëm një pjesëmarrje në Ligën e Europës.