Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Leipzig fiton ndaj Napolit; Atletico Madrid mposht Kopenhagen

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Leipzig e ka fituar përballjen e parë ndaj Napolit në udhëtim. Skuadra gjermane, ka bërë një hap të madh drejt kalimit në 1/16 e Ligës së Evropës, duke e mposhtur Napolin 1:3 në stadiumin ‘San Paolo’. Të tre golat e kësaj sfide u shënuan në pjesën e dytë.Napoli kaloi në epërsi përmes Ounas në minutën e 52’. Mysafirët arritën të përmbysin rezultatin kur shënuan përmes Werner (2) dhe Bruma. Në ndeshjet tjera, Atletico Madrid mposhti 1:4 Kopenhagën në udhëtim, ndërsa Lyon mposhti 3:1 Villarrealin.