Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

“Kosova është Serbi”, UEFA ndëshkon Rumaninë

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Ditën e sotme UEFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Rumanisë pasi tifozët rumun lëshuan kore raciste kundër Kosovës gjatë ndeshjes me Serbinë.“Kosova është Serbi”, këto ishin fjalët e tifozëve rumun.UEFA ka vendosur gjobë shumën prej 50 000 euro për koret racistë ndërsa 23 mijë euro për shkak së tifozët kanë pushtuar fushën dhe kanë ndezur fishekzjarre në stadiumin kombëtar të Bukureshtit.
Rumania do të luaj pa tifozët dhe FFR në ndeshjen e radhës.