Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Juventusi gati për transfertën e dekadës duke thyer çdo rekord

Filed under: Sporti,Sporti shqiptar |


Juventusi do të tentojë transferimin e Kylian Mbappes nga Paris Saint-Germaini.Talenti francez parashikohet të jetë njëri ndër yjet e futbollit botëror në të ardhmen, i cili si 20-vjeçar tashmë ka fituar Kupën e Botës me Francën.SG është nën monitorimin e FFP-së, dhe mund të detyrohet që të shesë lojtarë për të rregulluar bilancin financiar.Çmimi i Mbappes momentalisht mund të përllogaritet në rreth 200 milionë euro, kurse parisienët i paguan Monacos rreth 180 milionë euro.Sipas mediave italiane, Juventusi duhet ta shesë Paulo Dybalan për t’i grumbulluar paratë për Mbappen, mirëpo kjo marrëveshje vështirë se do të realizohet.