Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Italia bie në Suedi, fati i Botërorit vendoset në ndeshjen e kthimit

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Italia ka zhgënjyer në Suedi mbrëmjen e sotme, ku zbriti në fushë si favorite por nuk arrit të merrte fitoren.

Ndeshja e vlefshme për fazën e play-off të botërorit “Rusi 2018”, përfundoi me rezultatin 1-0 në favor të vendasve, ku goli i fitores së suedezëve mban firmën e Jakob Johansson.Suedia kaloi në avantazh në minutën e 61-të, ku përfitoi nga rrëmuja në zonën dhe gjuajtja e Jahnsson u devijuar nga mbrojtja italiane u shndërrua në gol.

Tashmë të gjitha shpresat e Italianëve për të prerë “Rusin 2018” janë në ndeshjen e kthimit, ku nëse duan një biletë për në Botëror, duhet të triumfojnë në shtëpi.