Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ishte mposhtur 4-0 në ndeshjen e parë, Zeniti shënon 8 në të dytën dhe me karton të kuq

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Zeniti i befasoji të gjithë ndeshje e parë të Europa Leagu ku u mposht me rezultatin 4-0 nga Dinamo Minsk.Në ndeshjen e dytë edhe pse kishte humbur 4-0, kompanitë e basteve e kuotonin me 5 kualifikimin e Rusve dhe kështu ndodhi.Zeniti po fitonte 2-0, kur u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 72, po për 5 minuta ata shënuan dy gola duke e çuar rezultatin në 4-0.Në shtesë Zeniti pëson gol, por më pas nis furtuna ku shënon plot katër gola për 10 minuta ku dy më penallti.