Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Immobile shkëlqen në fushë, Lazio i ofron rinovimin

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

ROME, ROMA – FEBRUARY 26: Ciro Immobile of SS Lazio celebrates a opening goal a penalty during the Serie A match between SS Lazio and Udinese Calcio at Stadio Olimpico on February 26, 2017 in Rome, Italy. (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Ciro Immobile po shkëlqen në këtë sezon të ri të Serie A. Sulmuesi italian, në 8 javët e para të kampionatit, ka realizuar 11 gola me Lazion duke bërë që tifozët bardhekaltër të dashurohen pas tij. Për këtë arsye te klubi italian duan t’i rinovojnë sa më parë kontratën 27-vjeçarit. Në marrëveshjen e re, Immobile do të përfitonte dhe një rritje page deri në 3 milionë Euro në sezon.