Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dybala thyen Strakoshën në të 94’-ën, Juventus i pandalshëm

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Dybala është rikthyer! Me të në fushën e lojës, Juventusi është një tjetër skuadër.

Bardhezinjtë janë hakmarrë ndaj Lazios për atë humbje të fazës së parë me një gol të shënuar në minutën e 93 ndaj argjentinasi Dybala.

Që prej 9 dhjetorit të vitit të kaluar, Juventusi koleksionon vetëm fitore në Serie A dhe kjo ndaj Lazios ishte e dhjeta radhazi.

Në “Olimpico” ishte një ndeshje thuajse e barabartë dhe të gjithë menduan se Lazio ndali bardhezinjtë, por Dybala ka thyer Strakoshën, duke arritur “ëndrrën” e tij për të mposhtur portierin shqiptar, i cili e ndalte në fazën e parë nga pika e 11-metërshit.