Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Botërori, Danimarka shkatërron Irlandën, “fluturon” për në Rusi

Filed under: Sporti,Sporti neper bote |

Danimarka siguron pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror të Rusisë pas shkatërrimit me rezultatin 1-5 që i bëri Irlandës.E ndërsa ndeshja e parë përfundoi 0-0, në ndeshjen e kthimit në Irlandë, danezët i shënuan 5 gola duke fituar bindshëm.Vendasit kaluan në avantazh të parët me Shane Duffy, por tre herë Eriksen dhe Christensen me Bendtner vulosën fitoren e thellë.Kjo është hera e gjashtë që Danimarka luan fazën finale të një botërori.