Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Berisha ka marr një lajm fantastik nga FIBA Europe

Filed under: Sporti,Sporti shqiptar |


Evropa shpërblen Berishën Dardan Berisha ka marr një lajm fantastik nga FIBA Europe Cup.30-vjeçari është zgjedhur në mesin e lojtarëve më të mirë në formacionin e javës në FIBA Europe Cup.Basketbollisti kosovar mori vota më së shumti nga tifozët, për tu futur në formacionin e javës të raundit të dytë të garës ndërkombëtare.Berisha shënoi 17 pikë, 5 gjuajtje dhe gjashtë asistime në raundin e dytë të FIBA Europe Cup.Basketbollisti i Kosovësi fitoi 58% të votave, duke lënë pas vetes katër basketbollistë të tjerë të klubeve tjera.