Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Biznesmeni Sota , rikonstruktoi komisariatin në Tiranë

Filed under: Kronika e zeze,Shqiperia,Shqiperia Natyrale |

Ai është pronar i firmës “ECO CONSTRUCTION & PARNTNERS” shpk, e cila është themeluar në vitin 2015 në Tiranë.Firma “ECO CONSTRUCTION & PARNTNERS” e Orest Sotës ka rikonstruktuar Komisariatin Nr. 6 të Policisë në Tiranë.Ndërsa xhaxhi i tij, Vasillaq Sota raportohet se është komandat i RENEA­s nga viti 2015.Orest Sota u arrestua në Elbasan, pasi iu sekuestruan 800 mijë euro dhe dy patenta në emër të Saimir Tahirit.