Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Arifaj dhe Prekazi, blerjet e para të Feronikelit

Filed under: Shqiperia Natyrale,Sporti neper bote |

Granit Arifaj dhe Arbër Prekazi janë blerjet e para të trajnerit Gani Sejdiu te Feronikeli.
Arifaj që një muaj më parë kishte nënshkruar kontratë me Lirinë e Bledi Shkëmbit, ka bërë kërkesë me vetë dëshirën e tij që të largohet nga Prizreni. Drejtori sportiv i Lirisë, Erxhan Dana, deklaroi për Sport News që meqenë se Arifaj ishte në kontratë me Lirinë, Feronikeli u dësht të paguante dëmshbërblim për të siguruar shërbimet e 26 vjeçarit. Ndërsa Arbër Prekazi erdhi si transfer i lirë nga Besa. 27 vjeçari ishte shumë afër transferimit te Vëllaznimi, megjithatë në fund zgjodhi Feronikelin. Me transferimin e Arifajt dhe Prekazit, trajneri Gani Sejdiu po tenton të mbuloj hapsirat që kanë lënë shumë futbollistë që u larguan nga Feronikeli. Treshja, Sejdiu, Arifaj e Prekazi do të prezantohen të premten zyrtarisht te Feronikeli.