Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Si është sipërfaqja e një komete, zbulohen pamjet

Filed under: Fenomene Paranormale,Shkenca |

Një imazh i sapo lëshuar i kapur nga anija kozmike Rosetta në sipërfaqen e një komete është publikuar sëfundmi.Imazhi është kapur në vitin 2014 por është bërë publik vetëm tani.Në atë kohë, Rosetta ishte rreth 28 kilometra larg qendrës së kometës dhe një muaj e gjysmë larg nga takimi i saj historik.