Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tavë e shpejtë me qofte dhe djathë

Filed under: Shendeti |

Përgatitini qoftet në këtë mënyrë dhe do të provoni një shije të mrekullueshme të tyre. Përbërësit janë shumë të thjeshtë dhe përbërësit poashtu. Ja si t’i gatuani…

Përbërësit:
450 gram qofte
2 gota djathë mocarela
Salcë për makarona
1 gotë djathë parmixhan
Erëza të përziera

Përgatitja:
Ngrohni fillimisht furrën në temperaturën 176 gradë Celcius. Hidhni pak salcë në tavë. Organizoni qoftet mbi salcë. Hidhni mbi sipërfaqen e tyre salcë.
Spërkatini me djathin mocarela, parmixhan dhe erëzat e përziera.
Vendosini në furrë të piqen për 15 minuta.