Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Shëroni thembrat e plasaritura vetëm me 2 përbërës

Filed under: Shendeti |

Thembrat e plasaritura janë një problem i zakonshëm që shkaktojnë dhimbje dhe japin një pamje jo të bukur. Ndaj nuk duhet ta neglizhojmë këtë pjesë të trupit, por t’i kushtojmë kujdes maksimal.

Nuk është e nevojshme të paguani për trajtime të shtrenjta në qendra estetike pasi këtë problem mund ta zgjidhni vetëm me dy përbërës nga kuzhina.Përbërësit
Gjysmë litri qumësht
2 qese sodë buke

Përgatitja:
Në një enë përzieni gjysmë litri qumësht me 2 qese sodë buke. Lërini këmbët tuaja të qëndrojnë në këtë përzierje dhe prisni rezultatin. Megjithëse mund t’iu duket e çuditshme kjo metodë është efektive dhe shumë kurative.