Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Leukemia te fëmijët e Kosovës, produkt i Serbisë!

Filed under: Shendeti |

10712695_10154779908125164_8248014041298441681_n
Asnjehere mepare Kosova nuk ka pas me shume femije te semure nga leukemia/kanceri.

Dihet qe ne Kosove i jepen shume plazma e ushqime tjera te Serbise femijeve.

Eshte deshmuar se Serbia ka fabrika te vecanta per prodhimin e produkteve ushqimore te dedikuara per Kosove.

Dyshohet thelle qe keto semundje e edhe sterilitetin ne ngritje per te ndalur natalitetin shqiptar, e orkestron Serbia permes substancave helmuese ne produktet qe prodhon enkas per Kosove.

Nese te hahet ndonje produkt i Serbise dhe mendon qe nuk mundesh pa te, dil deri ne Maqedoni, bleje e ngiju por ne Kosove MOS I BLEJ per hir te shendetit tend dhe familjes tende!

Thuhet se per shkak te varferise ne Kosove shiten produktet serbe sepse jane me te lire. Por mendojme qe keshtu e vrisni me heret veten dhe familjaret tuaj.

Bojkoto prej chipsit Chio e Plazma e fabrikave Kandit Pionir SokoStark Bambi etj. Qendro ti dhe familja jote shendoshe.

Planet e Serbise per shfarosjen e shqiptareve ende vazhdojne.

Dil e brohorit “Shqiperi Etnike” ne rruge e ne anen tjeter me u ngop me produkte te Serbise, ku e pasuron Serbine, i pasuron disa biznismene kosovar qe per vete nuk i hajne keto produkte dhe e smun veten e familjen tende! Shqiperia Etnike nuk e pranon kete formule te te jetuarit.

Pse ne Shqipëri, Maqedoni, Serbi e Mal të Zi nuk ka kaq shumë femije te semure nga leukemia sic ka ne Kosove!!!

BOJKOTO PRODIKTET SERBE.

Mesazh per prodhuesit nga Kosova: Mos ja nxjerrni bishtin. Mos prodhoni fallc produkte por ngritni kualitetin.

Mesazh per qeverisjen kosovare: Subvenciononi prodhuesit nga Kosova dhe lironi pak nga disa tatime qe te mund te permiresohen produktet vendore me kualitet.