Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Frikë nga çfarë hamë / Ja çfarë është gjetur brenda në luleshtrydhe

Filed under: Shendeti |

Njerëzit në Zelandën e Re janë tmerruar kur kanë gjetur gjilpëra brenda luleshtrydheve.Luleshtrydhet ishin të importuara nga Australia, dhe ka pasur mbi 100 raporte se brenda tyre kanë gjetur gjilpëra.Në fillim u mendua se ishte një shaka në Internet që po shpërndahej e njëjta foto shumë herë, por jo.Luleshtrydhet e Australisë kishin vërtet gjilpëra brenda.Nga deklaratat e dhëna nuk ka raportime për të sëmurë apo të lënduar nga konsumi i luleshtrydheve, por këshilluan që asnjë luleshtrydhe e ardhur nga Australia të mos konsumohet pa e kontrolluar mirë.