Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dardhat, ilaç për shumë sëmundje

Filed under: Shendeti |


Dardhat janë fruta me shumë vlera që janë përdorur shumë në mbarë botën dhe janë të njohura për shijen e tyre të shijshme që nga kohërat e lashta.Por përveç shijes së tyre të mirë ato kanë edhe shumë përfitime shëndetësore.
Përmirëson sistemin e tretjes
Ndihmon në humbjen e peshës
Ka veti antioksidante
Parandalon kancerin
Ngrit imunitetin
Përmirëson shëndetin e zemrës
Shpejton proccesin e shërimit
Përmirëson qarkullimin
Parandalon defektet e lindjes
Ul inflamacionin
Përmirësoni shëndetin e kockave
Dardha është e shëndetshme për flokët dhe lëkurën tuaj