Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Akullore pemësh në pothuajse një minutë

Filed under: Shendeti |

Përbërësit:

▪ 70 g jogurt
▪ 20 kumbulla
▪ 2 banane të ngrira
▪ një lugë mjaltë
▪ një lugë e vogël vanilje
▪ një lugë e vogël lëng limoni
▪ një lugë fara chia

Përgatitja:

I bashkojmë të gjithë përbërësit dhe i fusin në grirëse. Trazojmë mirë gjithë përbërësit.

Masën e përgatitur e hedhim në enën për akullore, të cilën e kemi futur paraprakisht në frigorifer.

Pasi kanë kaluar pak orë do të shohim që akullorja.