Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Djali i Erdoanit në shoqërinë e krerëve të ISIS-it

Filed under: Politike |

erdoan-1-620x348I biri i presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan, është parë në shoqërinë e disa liderëve të ISIS-it.
Neçmetin Bilal Erdoan, i cili është biznesmen i njohur në Turqi, është fotografuar me disa krerë të organizatës famëkeqe terroriste. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se lidhja mes Bilal Erdoanit dhe terroristëve është e vjetër pasi ai blen naftën që zotërojnë krerët e ISIS-it.Erdoan ka përfunduar studimet master në “Harvard” dhe ka punuar më parë në Bankën Botërore. Bilal Erdoan ka qenë një ndër emrat më të përfolur për korrupsion dhe pastrim parash, gjatë skandalit që shpërtheu në Turqi në vitin 2013.hMIoSYqluPtsfwYlzZQUB3Kl