Hotels, Online Hotel Reservations, Cheap and Luxury Hotel Deals, Best Hotel Rates - booked.net

“Traktet” mbushin Vlorën

Filed under: Lifestyle |
Hotels, Online Hotel Reservations, Cheap and Luxury Hotel Deals, Best Hotel Rates - booked.net

1423670476vloraaMe njoftimin “ngrihu”, trakte te shumta janë shpërndarë në qytetin e Vlorës nga persona ende të paidentifikuar, por që e kanë identifikuar veten si organizata ‘Vlora përgjigjet”.Fletushkat jane shperndare neper rruge dhe ne automjete te parkuara te qytetit bregdetar dhe ne te shtrohen pyetja “ku eshte dinjiteti vlonjat?” ose edhe ironizohet me frazen “nuk ke mundesi te paguash dritat; Burg!”.
Me tej ne keto fletushka shkruhet se “populli i Vlores t’i tregojme force diktatures qe po nenshtron dita-dites popullin tone”.Organizata “Vlora pergjigjet” nuk ndalet me kaq. Shperndajeni lajmin ne rrjetet sociale – thuhet ne trakt dhe ‘vepro tani per te ardhmen tende’- mbyllet teksti i fletushkave te shperndara nga persona te panjohur.