Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Modeli i përsosur i flokëve që qëndron perfekt nga mëngjesi deri në darkë

Filed under: Lifestyle |

Mund të jetë e vështirë të gjesh një model flokësh që shkon si në zyrë dhe kur dilni. Një bisht i ulët mund të ndjehet i mërzitshëm kur po dilni një natë, dhe kacurrelat voluminoze ju bezdisin gjatë kohës që jeni në punë. Zgjidhja jonë ndaj problemit? Ky stil i frymëzuar nga Blake Lively që ju lejon të mbani gjysmën e flokëve tuaj kapur dhe gjysmën lëshuar poshtë.

Modeli është edhe zbavitëse dhe flirtues, por gjithashtu mban flokët larg nga fytyra juaj kështu që ju jeni të lirë nga shpërqëdrimet gjatë ditës. Edhe më mirë, stili është kaq i sofistikuar sa duket sikur është bërë në sallon, por ai vetëm kërkon një pjastër, llak, dhe karfica.Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë se si mund ta stilosh këtë model në vetëm katër hapa të thjeshtë. Na besoni ne, pjesa më e vështirë është të vendosni nëse duhet ta përdorni atë në mëngjes, në një takim, në zyrë – apo në të treja.

Hapi 1: Duke përdorur një pjastër, mbështillni pjesë flokësh duke i ndarë në disa pjesë.
Hapi 2: Merrni një pjesë të flokëve në kurorën e kokës dhe hidhni llak, pastaj përdorni një krehër për të krijuar volum në rrënjë. Përsëriteni këtë për një pjesë tjëtër.
Hapi 3: Tjetra, tërhiqni dy seksione flokësh nga secila anë e kokës. Fiksojini në vend me karfica të zeza të thjeshta.
Hapi 4: Merrni një pjesë tjetër të vogël flokësh dhe vendoseni mbi karficë.