Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ishujt me mahnitës ne bote , jepen me qira

Filed under: Lifestyle |

Shumë njerëz ëndërrojnë që të kalojnë momente në ishuj të veçuar, privatë dhe një pjesë e të pasurve e kanë bërë realitet këtë.
Por, tani çdokush do t’a ketë këtë mundësi, pasi një website pushimesh ka listuar një sërë ishujsh të vegjël, privatë, që jepen me qira.Qiraja për një natë në këta ishuj kushton sa çmimi i një dhome dopio, në një hotel luksoz dhe është e përballueshme nga një shtresë më e gjerë e shoqërisë.Këto ishuj janë ambiente ideale për të realizuar festa apo udhëtime në grup, por janë edhe alternativa unike për të kaluar pushimet verore.
10. Colleton River Plantation, USA — $307
9. Bird Island, Belize — $435
8. Area 51, Ship Channel Cay, Bahamas — $450
7. Private Island Rental, Thousand Islands, New York — $604
6. Prospect Point House, Bahamas — $720
5. Ipil Waterfront, Philippines — $801
4. East Sister Rock Island, Florida — $1,613
3. Exclusive Private Island Custom, Belize — $1,643
2. Cherry Island, Canada — $2,466
1. Royal Belize, Belize — $5,000