Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

A janë këta ishujt më dramatikë në botë ?

Filed under: Lifestyle |


Imazhet e pabesueshme tregojnë gryka e thepisura të ishujve Faro.Nuk ka askund ishuj në arkipelag më shumë se 5 km.Ka më shumë dele se njerëz, raporti është 70,000 deri në 50,000.Ka vetëm tre semafor trafiku në ishuj.Janë si një peizazh të nxjerra nga fantazia e ndonjë shkrimtari.Nuk ka rëndësi se nga shikoni; poshtë-lartë apo e kundërta, majtas, djathtas- terrori hipnotizues ju shoqëron.Faqja e internetit visitfaroeislands.com përshkruan vendndodhjen e ishujve të vendosur midis Islandës dhe Norvegjisë, duke i konsideruar se “sekreti më i mirëmbajtur nga Evropa”.