Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Poezia “Saharaja” e Vilson Blloshmit

Filed under: Letersia |

Në vijim të postimit tjetër, kjo është poezia “Saharaja” e Vison Blloshmit, e cila u konsiderua si vepër penale e “agjitacionit e propagandës për dobësimin dhe minimin e pushtetit popullor. I takon viteve 1973-1974.