Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

“Habilajt u ndaluan dhe u lanë të lirë”, ja rrëfimi i oficerit të policisë

Filed under: Kronika e zeze |

Oficeri i policisë së Fierit Antonio Nazëraj, në një intervistë për gazetarin Basir çollaku ka treguar lidhje të policisë së Vlorës me trafikun e drogës dhe vëllezërit Habilaj.

Ai ka rrëfyer një moment, kur gjatë një patrullimi policia ka ndaluar automjetin audi të cilin, Habilajt e kishin blerë nga ministri i atëhershëm Saimir Tahiri. Por sikurse Nazëraj tregon në këtë intervistë, Habilajt kanë refuzuar të kontrollohen dhe mjeti është shoqëruar në komisariat.

“Atje janë mbajtur vetëm 10 minuta dhe më pas janë lënë të lirë “, ka thënë Nazëraj.