Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sulmohet nga serbët faqja e RTSH-së

Filed under: Ekskluzive |

Hackerat serbë marrin nën kontroll faqen zyrtare të internetit të Radio Televizionit Shqiptar.
Aty shfaqej flamuri shqiptar duke u djegur, në foton e parë, duke rikthyer në kujtesë momentin e incidentit gjatë ndeshjes Itali-Serbi, në Xhenova, ndërsa më poshtë u shfaq një hartë me mbishkrimin “Kosova është zemra e Serbisë”.
Ndërkaq, pas këtij akti të paprecedent, drejtori i RTSH-së Martin Leka u shpreh për “News 24” se Kosova do të jetë gjithmonë zemra e Shqipërisë dhe se historia nuk ndërtohet me hackera.