Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tirana e vitit 1973, në syrin e gazetarëve francezë

Filed under: Koha e Komunizmit |

tirana-1-650x3581
Në këtë video të rrallë, të realizuar në Tiranën e viti 1973, janë disa fragmente tepër interesante për kryeqytetin shqiptar.Ky është një nga dokumentarët më të rrallë të realizuar nga gazetarët e huaj në vendin tonë, konkretisht francezë, pasi ata ishin të vetmit që mund të realizonin këto xhirime të “habitshme”, të bëra brenda vendit të izoluar komunist.Tirana .. viti 1973..(disa fragmente nga dukumentare te realizuar nga gazetare Franceze,dhe ishin te vetmin qe mund te realizonin keto xhirime,”e habitshme tirana-768x432tirana1973