Home » Archives by category » Sporti » Sporti shqiptar
Tirana merr fitoren e pare , mposht 3-1 Luftëtarin

Tirana merr fitoren e pare , mposht 3-1 Luftëtarin

Tirana ka arritur që të marrë fitoren e parë në kampionat pas 3 javëve të para ku nuk kishte provuar suksesin.Bardheblutë mposhtën me rezultatin 3-1 Luftëtarin në “Selman Stërmasi” me gola të Blazhevskit, Turtullit dhe Grecës, ndërsa gjirokastritët kishin gjetur barazimin e përkohshëm pas një autogoli të Dokës.Të dyja skuadrat e mbyllën ndeshjen me nga […]

Ujkani: Kosova duhet të fitojë për të nderuar Fadil Vokrrin

Pritshmëritë në Kosovë para ndeshjes me Ishujt Faroe për Nations League janë të larta. Të gjithë mendojnë për fitoren, aq më tepër në takimin e parë në stadiumin “Fadil Vokrri”.Kapiteni Samir Ujkani në konferencën për shtyp deklaroi se përtej presionit të rezultatit, skuadra duhet të nderojë këtë figurë të madhe të futbollit kosovar, emri i […]

Continue reading …
Shqiptarët habisin Botën / Tre vëllezër në 3 kombëtare të ndryshme.

Shpeshherë rastet që vijnë nga Shqipëria janë nga ato që të lënë me gojëhapur, nga ato që nuk e kanë një të dytë jo vetëm në Europë, por në mbarë Botën.“Nuk kanë talent shqiptarët”, thonë pa u menduar gjatë shumë persona, të cilët harrojnë faktin më të rëndësishëm, se jemi ne ata që po mbajmë […]

Continue reading …
Vila: Nuk e braktisa Skënderbeun, ja çfarë më tha Takaj

Emiliano Vila i befasoi të gjithë duke u zyrtarizuar si afrimi më i ri i Korfuzit në Ligën e Dytë të Greqisë. Mesfushori 30-vjeçar, në një prononcim për Supersport tha se ishte bindur nga projekti i klubit dhe kushtet e kontratës.Jam shumë i lumtur që kjo tratativë u mbyll me sukses, duke e ditur që […]

Continue reading …
Dikur kampion në boks, sot në luftë me heroinën: Më braktisën të gjithë…

SENAD NIKSHIQI/ Para se të niste përdorimin e heroinës, Riad Celufaj ëndërronte të bëhej një ditë kampion në boks, ndërsa sot lufton nga varësia ndaj drogës. Familjarët, të afërmit dhe miqtë thotë se e kanë braktisur, ndërsa prej 6 muajsh nuk injekton më drogë në gjakun e tij. 24-vjeçari nga Shkodra kërkon ndihmë për të […]

Continue reading …
FOTO/ Merr formë edhe streha e stadiumit, ja gjendja e punimeve tek “Arena Kombëtare”

Ditët kalojnë, dhe “Arena Kombëtare” vazhdon të marrë formë akoma më shumë. Punimet janë në një fazë të avancuar dhe ritmet janë të larta. Nga pamjet e fundit, shihet qartë se strukturat e tribunave janë përfunduar pothuajse plotësisht.Ndëkohë, ka marrë formë edhe streha metalike e stadiumit, dhe gjithashtu edhe ajo është drejt përfundimit. Nga ana […]

Continue reading …
Spektakël me fund të hidhur për Kukësin, i jep lamtumirën Europës

Ndonëse i shkoi shumë pranë përmbysjes së madhe, Kukësi nuk ia doli të shënojë atë golin deçiziv, që do ta dërgonte në fazën Play Off të Europa Leagues.Verilindorët arritën të mposhtin me rezultatin 2-0 skuadrën gjeorgjiane të Torpedo Kutaisit, por ajo humbje 5-2 në Tbilisi bëri që të përfundonin jashtë Europës. Në sfidën e sotme […]

Continue reading …
‘Shpikja’ në miqësore, një lojtar afrikan me mbiemrin Krasniqi

Në ndeshjen mes Feronikelit dhe Dukaginit, të zhvilluar sot në Drenas të Kosovës, një moment i veçantë ka ndodhur në fushën e lojës. Miqësorja ka prodhuar një moment komik. Një lojtar afrikan i Feronikelit, është fiksuar në fushë me fanellën me numrin 29-të, e cila mbante emrin e Krasniqit.Në fakt, ajo fanellë i përket Besnik […]

Continue reading …
Vllaznia emëron trajnerin dhe drejtorin sportiv

Klubi i Vllaznisë ka hedhur një tjetër hap drejt organizimit të përgatitjeve për të garuar në Kategorinë e Parë, ku ra pas shumë vitesh. Kështu pasi zyrtarizoi Suad Licin si administrator, sot ka përzgjedhur edhe trajnerin e skuadrës dhe drejtorin sportiv. Kështu hasan Lika do të jetë timonieri i kuqebluve për sezonin e ri, me […]

Continue reading …
Rey Manaj vazhdon karrierën në Spanjë

Rey Manaj nuk është më një futbollist i Interit.Sulmuesi shqiptar ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me ekipin spanjoll Albacete, skuadër e kategorisë së dytë.Manaj luajti sezonin e kaluar i huazuar po në Spanjë, te Granada. Në këtë skuadër ai zhvilloi 19 ndeshje dhe shënoi vetëm një gol.

Continue reading …
Jani Kaçi: Betoheshin se nuk braktisnin ekipin, por po ikin. Tani do shihet kush e do Skënderbeun

Jani Kaçi, legjenda e futbollit korçar, e sheh të vështirë të ardhmen e Skënderbeut. Ai thotë se shumë gjëra do të varen nga drejtuesit e klubit, nëse do të sforcohen ekonomikisht apo jo. Ndërkohë thumbon edhe të larguarit nga kampi bardhekuq si Lilaj dhe Daja. “Tani do të duket se kush e ka dashur Skënderbeun. […]

Continue reading …
Superliga kosovare/ Prishtina e Josës bën hap fals, sulmuesi i Skënderbeut shënon tregolësh

Prishtina e drejtuar nga trajneri shqiptar, Mirel Josa, ka humbur jashtë fushe 1-0 ndaj Drenicës. Një hap i gabuar i kryeqytetasve, të cilët kryesojnë renditjen me dy pikë më shumë se Drita. Gjilanit do të kenë mundësi t’i parakalojnë nëse fitojnë nesër në fushën e Vëllazënimit të Gjakovës. Ndërkohë sfida midis Llapit dhe Trepçës 89 […]

Continue reading …
Teuta, pikë shprese ndaj Skënderbeut. Flamurtari barazon me Kamzën

euta ishte shumë pranë marrjes së një fitoreje tejet të rëndësishme në luftën për mbijetesë ndaj Skënderbeut, por goli i James në minutën e 92 ja mohoi një gjë të tillë. Megjithatë, edhe një pikë ndaj kryesuesve të renditjes, nuk mund të quhet një rezultat i keq për Teutën e Durrësit që mban vendin e […]

Continue reading …
U19 përballës sfidës së dyfishtë me Kazakistanin

Përfaqësuesja U19 e drejtuar nga Erjon Bogdani përgatitet për dy ndeshjet e radhës miqësore që do të luajë në datat 24 dhe 27 mars, kundër Kazakistanit, të cilat do të zhvillohen në stadiumin e qytetit të Lushnjes, “Roza Haxhiu”. “Këto dy ndeshje me Kazakistanin do të na shërbejnë që skuadra të jetë në një formë […]

Continue reading …
Doni më për Belulin? Guerrils kanë diçka për të gjithë

72 vjet Partizan. Një ditë e shënuar për të kuqtë, por jo për tifozët, ata ultras. “Guerrils” nuk janë në stadium në ndeshjen me Kamzën dhe nga jashtë tij lëshojnë një mesazh dhe e kanë me të gjithë: drejtuesit, lojtarët dhe politikën, të majtë e të djathtë. Ata nuk kursejnë asnjë përpara Partizanit. DEKLARATA E […]

Continue reading …
Page 1 of 8123Next ›Last »