Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home » Archives by category » Sporti » Sporti neper bote
PSG-ja “shkatërron” Guingampin 9-0

PSG-ja “shkatërron” Guingampin 9-0

“Shi” golash në “Parc des Princes” të Parisit, ku vendasit e PSG-së mposhtën me rezultatin e thellë 9-0 skuadrën e Guingampit, që pozicionohet në vendin e fundit të renditjes.Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel zhbllokoi rezultatin që në minutën e 11′, kur Neymar shënoi pas asistit të patriotit të tij, Dani Alves. Më pas ishte […]

VIDEO/ Real Madridi katastrofë, turpërohet në ‘Bernabeu’ nga Sociedadi

Real Sociedad ka turpëruar Real Madridin me rezultatin 0-2 në “Santiago Bernabeu”, ndeshje e vlefshme për javën e 18-të të La Ligës.Ndeshja u zhbllokua që në minutën e 3-të falë golit të shënuar nga sulmuesi Willian Jose nga pika e bardhë e penalltisë.Reali u përpoq që të barazonte rezultatin që në pjesën e parë, por […]

Continue reading …
Milan gjen sulmues në Spanjë, kërkon Muriel nga Sevilla

Pasi dështoi të sjellë Zlatan Ibrahimoviç dhe Fabio Quagliarelën, Milani po kërkon për sulmues në Spanjë dhe konkretisht te klubi i Sevillas.Kuqezinjtë kanë piketuar rikthimin në kampionatin italian të sulmuesit kolumbian, Luis Muriel, i cili nuk po gjen shumë hapësira te skuadra andaluziane. Negociatat janë në fazë të avancuar, ndërsa çështja e vemte që po […]

Continue reading …
Chelsea e mbyll vitin në vendin e 4 .

Chelsea e mbylli me fitore vitin 2018, duke blinduar vendin e katërt në Premier League, pozicion që do t’u mundësonte Bluve të Londrës rikthimin në Champions League sezonin e ardhshëm.Skuadra e Sarrit fitoi 0-1 ndaj Crystal Palace. Ai që vendosi fatet e sfidës së zhvilluar në “Selhurst Park” ishte kampioni i botës, N’Golo Kante, i […]

Continue reading …
“Mediaset”: Milani dhe Chelsea po finalizojnë detajet e shkëmbimit Morata-Higuain

“Milani dhe Chelsea po finalizojnë detajet e një shkëmbimi jo të lehtë, por pothuajse të pashmangshëm”. Me këtë deklaratë, “Mediaset” pohon se shkëmbimi mes Alvaro Morata nga Gonzalo Higuain do të kryhet nga 1 janari 2019.Leonardo dhe Marina Granovskaia, të cilët kanë mbajtur bisedime prej disa javësh edhe për Tiémoué Bakayoko dhe Cesc Fábregas, thuhet […]

Continue reading …
Berisha dhe Veseli titullarë, fitojnë Atalanta e Empoli !

Me Etrit Berishën në portë dhe Berat Gjimshitin që nuk ishte as në stol, Atalanta mori një fitore shumë të rëndësishme brenda në Dacia Arena përballë Udineses me rezultatin 1-3. Duvan Zapata ishte heroi i miqëve, ish lojtari i bardhezinjëve nga Friuli ishte autori i të tre golave për Atalantën që me këtë sukses u […]

Continue reading …
River Plate fiton Kupën Libertadores, Boca mposhtet në shtesë

River Plate për herë të katërt fitoi Copa Libertadores duke qenë skuadra më e mirë e Amerikës së Jugut për vitin 2018. Pas 210 minutave në total në të dyja ndeshjet River triumfoi me rezultatin e përgjithshëm 5-3, dhe 3-1 në ndeshjen e kthimit pas shtesës, që konfirmoi se beteja për këtë finale nuk mund […]

Continue reading …
Palermo shitet për 10 euro në Angli, skuadra ishte zhytur në borxhe

Çudirat vijnë nga Italia. Skuadra e njohur italiane, Palermo është shitur në vlerën e 10 eurove, shumë kjo që ka shkaktuar debate të shumta në mediat italiane.Siç raportojnë mediat italiane, presidenti i klubit sicilian, Maurizio Zamparini ka vendosur ta shesë klubin për 10 euro te një kompani në Angli. Negociatat mes palëve kanë nisur prej […]

Continue reading …
Titujt vendosen në tavolinë, Juve nuk është skuadra e vetme që përdor doping

Zdenek Zeman shquhet për deklaratat e tij të forta. Çeku ka lëshuar “bombën” e radhës, teksa në një prononcim për “IDNES.cz” 71-vjeçari ka folur për hijet e dopingut si dhe për titujt që vendosen në tavolinë.Sipas trajnerin në futboll ekzistojnë disa sisteme që në futboll bëjnë të mundur që të vendoset para fillimit të sezonit […]

Continue reading …
NBA,Detroit Pistons mundin Golden State

Stephen Curry u kthye në parket pas dëmtimin në kavilje, por që nuk mundi ta festojë atë siç duhet. Skuadra e tij Golden State humbi në ndeshjen e saj të radhës në NBA ndaj Detroit me rezultatin 111-102 edhe pse basketbollisti e mbylli këtë sfidë me 27 pikë të shënuara në 36 minuta aktivizim. Stephen […]

Continue reading …
Napoli -8 pikë nga Juventus, Veseli përmbys Atalantën e Berishës e Gjimshitit

Napoli u ndal në barazim pa gola në “Sao Paolo” ndaj Chievo, e cila mban vendin e fundit në Seria A. Pas kësaj jave napolitanët e shohin veten 8 pikë larg Juventus, ndërsa Chievo për herë të parë në këtë sezon shkon në kuotë pozitive pikësh, tani ata e kanë një pikë.Një Napoli i shëmtuar […]

Continue reading …
Problemet me dëmtimet, Tite modifikon listën te Brazili

Dëmtimet e disa futbollistëve titullarë do ta detyrojnë kombëtaren braziliane të improvizojë dhe të eksperimentojë në ndeshjet e radhës miqësore këtë muaj, të programuara në datat e FIFA-s.Kështu mesfushori ofensiv i Barcelonës, Phelippe Coutinho i Barcelonës, si dhe mbrojtësi i Realit të Madridit, Marcelo, janë mungesat e mëdha të pesë herë kampionëve të botës, për […]

Continue reading …
Te Barcelona pas humbjes nuk kursehen sherret, përplasen Suarez dhe Pique

Barcelona ka pësuar një humbje dramatike, duke u mundur në shtëpi nga Betisi me rezultatin 3-4. Kjo ishte humbja e dytë në 12 javët e para të kampionatit për Barcelonën. Kjo e fundit kryeson La Ligan, por megjithatë tensionet nuk kanë munguar.Sipas mediave spanjolle, Pique dhe Suares kanë debatuar ashpër mes tyre duke përdorur edhe […]

Continue reading …
Boca-River, spektakël dhe ‘dramë’ në finalen e parë të ‘Copa Libertadores’

River Plate ka bërë një hap të rëndësishëm drejt shpalljes kampion i Amerikës Jugore, pasi barazoi 2-2 me rivalin e përjetshëm argjentinas Boca Juniors në një ndeshje të parë finale mjaft dramatike në Buenos Aires.Ndeshja e parë e Copa Libertadores e shumëpritur në gjithë botën, u shty për 24 orë për shkak të rrebeshit të […]

Continue reading …
Shiu shtyn Superclasicon e shumëpritur, Boca-River luhet nesër

Përballja e parë e finales së Kupës së Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plate në “La Bombonera” nuk do të luhet sonte.Reshjet e dendura të shiut që ranë gjatë pasdites së të shtunës në Buenos Aires, e bënë të pamundur zhvillimin e kësaj ndeshjeje që ishte historike për kompeticionin më të rëndësishëm, pasi këto […]

Continue reading …
Page 1 of 12123Next ›Last »