Home » Archives by category » Sporti
Mrekullia në fushë! Ky është supergoli i 500 i Ibras (VIDEO)

Mrekullia në fushë! Ky është supergoli i 500 i Ibras (VIDEO)

Zlatan Ibrahimovic ka realizuar golin e tij numër 500 në karrierë Një gol që ka ardhur në ndeshjen e luajtur në MLS nga LA Galaxy kundër Toronto.Jemi mësuar që t shohim gola spektakolar nga Ibrahimovic, por goli i fundit ishte një magji e vërtetë!

Tirana merr fitoren e pare , mposht 3-1 Luftëtarin

Tirana ka arritur që të marrë fitoren e parë në kampionat pas 3 javëve të para ku nuk kishte provuar suksesin.Bardheblutë mposhtën me rezultatin 3-1 Luftëtarin në “Selman Stërmasi” me gola të Blazhevskit, Turtullit dhe Grecës, ndërsa gjirokastritët kishin gjetur barazimin e përkohshëm pas një autogoli të Dokës.Të dyja skuadrat e mbyllën ndeshjen me nga […]

Continue reading …
Ujkani: Kosova duhet të fitojë për të nderuar Fadil Vokrrin

Pritshmëritë në Kosovë para ndeshjes me Ishujt Faroe për Nations League janë të larta. Të gjithë mendojnë për fitoren, aq më tepër në takimin e parë në stadiumin “Fadil Vokrri”.Kapiteni Samir Ujkani në konferencën për shtyp deklaroi se përtej presionit të rezultatit, skuadra duhet të nderojë këtë figurë të madhe të futbollit kosovar, emri i […]

Continue reading …
Shqiptarët habisin Botën / Tre vëllezër në 3 kombëtare të ndryshme.

Shpeshherë rastet që vijnë nga Shqipëria janë nga ato që të lënë me gojëhapur, nga ato që nuk e kanë një të dytë jo vetëm në Europë, por në mbarë Botën.“Nuk kanë talent shqiptarët”, thonë pa u menduar gjatë shumë persona, të cilët harrojnë faktin më të rëndësishëm, se jemi ne ata që po mbajmë […]

Continue reading …
Zgjohet pas një viti në koma talenti i Ajaksit

Pak më shumë se një vit nga pragtragjedia në fushën e blertë, gjatë miqësores së 8 korrikut të 2017-s me Werder Bremen, Abdelhak “Appie” Nouri është rizgjuar nga gjendja e komës.Për shkak të një aritmie, talenti i Ajaksit pësoi një kolaps kardiovaskular, i cili i shkaktoi një dëmtim të rëndë dhe të përhershëm cerebral, por […]

Continue reading …
Bayerni i vendosur, shënjestron Dybalën dhe Griezman

Ekipi kampion i Gjermanisë, Bayerni i Mynihut ka filluar që tani projektimin për merkaton e vitit të ardhshëm për t’u bërë ballë ndryshimeve të mëdha, sidomos pas lamtumirave të pritshme të Franck Ribery dhe Arjen Roben. “Preja” e duhur për gjigantët e futbollit gjerman mbetet Antoine Griezmann, por klauzola e largimit që kap shifrën 200 […]

Continue reading …
Vila: Nuk e braktisa Skënderbeun, ja çfarë më tha Takaj

Emiliano Vila i befasoi të gjithë duke u zyrtarizuar si afrimi më i ri i Korfuzit në Ligën e Dytë të Greqisë. Mesfushori 30-vjeçar, në një prononcim për Supersport tha se ishte bindur nga projekti i klubit dhe kushtet e kontratës.Jam shumë i lumtur që kjo tratativë u mbyll me sukses, duke e ditur që […]

Continue reading …
Dikur kampion në boks, sot në luftë me heroinën: Më braktisën të gjithë…

SENAD NIKSHIQI/ Para se të niste përdorimin e heroinës, Riad Celufaj ëndërronte të bëhej një ditë kampion në boks, ndërsa sot lufton nga varësia ndaj drogës. Familjarët, të afërmit dhe miqtë thotë se e kanë braktisur, ndërsa prej 6 muajsh nuk injekton më drogë në gjakun e tij. 24-vjeçari nga Shkodra kërkon ndihmë për të […]

Continue reading …
FOTO/ Merr formë edhe streha e stadiumit, ja gjendja e punimeve tek “Arena Kombëtare”

Ditët kalojnë, dhe “Arena Kombëtare” vazhdon të marrë formë akoma më shumë. Punimet janë në një fazë të avancuar dhe ritmet janë të larta. Nga pamjet e fundit, shihet qartë se strukturat e tribunave janë përfunduar pothuajse plotësisht.Ndëkohë, ka marrë formë edhe streha metalike e stadiumit, dhe gjithashtu edhe ajo është drejt përfundimit. Nga ana […]

Continue reading …
Ishte mposhtur 4-0 në ndeshjen e parë, Zeniti shënon 8 në të dytën dhe me karton të kuq

Zeniti i befasoji të gjithë ndeshje e parë të Europa Leagu ku u mposht me rezultatin 4-0 nga Dinamo Minsk.Në ndeshjen e dytë edhe pse kishte humbur 4-0, kompanitë e basteve e kuotonin me 5 kualifikimin e Rusve dhe kështu ndodhi.Zeniti po fitonte 2-0, kur u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 72, […]

Continue reading …
Renditja e FIFA-s kryesohet nga Franca, asnjë ndryshim për Shqipërinë e Kosovën

Kombëtarja shqiptare nuk ka lëvizur nga pozicioni i saj në hierarkinë e futbollit global, pasi pushimet e verës dhe mungesa e sfidave pas Botërorit kanë ruajtur thuajse të njëjtin klasifikim.Formacioni kuqezi, i drejtuar nga trajneri Christian Panucci, mbetet në vendin e 58 në renditjen e hartuar së fundmi nga FIFA. Shqipëria mbetet me diferencë fare […]

Continue reading …
Spektakël me fund të hidhur për Kukësin, i jep lamtumirën Europës

Ndonëse i shkoi shumë pranë përmbysjes së madhe, Kukësi nuk ia doli të shënojë atë golin deçiziv, që do ta dërgonte në fazën Play Off të Europa Leagues.Verilindorët arritën të mposhtin me rezultatin 2-0 skuadrën gjeorgjiane të Torpedo Kutaisit, por ajo humbje 5-2 në Tbilisi bëri që të përfundonin jashtë Europës. Në sfidën e sotme […]

Continue reading …
‘Shpikja’ në miqësore, një lojtar afrikan me mbiemrin Krasniqi

Në ndeshjen mes Feronikelit dhe Dukaginit, të zhvilluar sot në Drenas të Kosovës, një moment i veçantë ka ndodhur në fushën e lojës. Miqësorja ka prodhuar një moment komik. Një lojtar afrikan i Feronikelit, është fiksuar në fushë me fanellën me numrin 29-të, e cila mbante emrin e Krasniqit.Në fakt, ajo fanellë i përket Besnik […]

Continue reading …
Vllaznia emëron trajnerin dhe drejtorin sportiv

Klubi i Vllaznisë ka hedhur një tjetër hap drejt organizimit të përgatitjeve për të garuar në Kategorinë e Parë, ku ra pas shumë vitesh. Kështu pasi zyrtarizoi Suad Licin si administrator, sot ka përzgjedhur edhe trajnerin e skuadrës dhe drejtorin sportiv. Kështu hasan Lika do të jetë timonieri i kuqebluve për sezonin e ri, me […]

Continue reading …
Vetëm 8 minuta, Ronaldo shënon golin e parë bardhezi – VIDEO

Juventusi i befasoi të gjithë pak ditë më parë kur transferoi nga Reali i Madridit fituesin e 5 “Topave të Artë”, Cristiano Ronaldon dhe tashmë tifozët kanë nisur të ëndërrojnë.Portugezit i kanë mjaftuar vetëm 8 minuta në një ndeshje miqësore “brenda familjes”, me skuadrën e dytë të Juventusit, për të shënuar golin e parë me […]

Continue reading …
Page 1 of 17123Next ›Last »