Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home » Archives by category » Lifestyle (Page 7)
Videoskandali në QSUT, policia nis hetimet, Beqaj: Do verifikohet

TIRANE – Një video e publikuar në rrjetet sociale ditët e fundit tregon 3 djem të cilët abuzojnë me një vajzë të shtrirë në një krevat dhe që është pa ndjenja. Në postimin e videos thuhet se vajza ndodhet pa ndjenja në ambientet e spitalit në QSUT në Tiranë. Kjo video ka sjellë reagimin e […]

Continue reading …
Në Stamboll do të ndërtohet kisha e parë në historinë moderne të Turqisë

Stamboll, Turqi – Një kishë do të ndërtohet në Yesilkoy, një nga lagjet e Stambollit. Lajmi u bë i ditur gjatë takimit midis kryeministrit turk, Ahmet Davutoglu dhe përfaqësuesive të komuniteteve fetare në Turqi, raporton agjencia “Anadolou”. Bëhet fjalë për kishën e parë që do të ndërtohet në historinë moderne të Turqisë. Në takim u […]

Continue reading …
111-vjeçarja shqiptare që fitoi shtetësinë amerikane të firmosur nga Presidenti Ford

Mrika Mrnaçaj, dëshira e nënës shqiptare për të jetuar dhe vdekur në një vend të lirë Mrika Mrnaçaj, ishte 110-vjeçare, kur, në vitin 1974, mbërriti në SHBA dhe kërkoi strehim politik për të jetuar në liri. Në vendin që kishte lënë pas mbretëronin frika, kërcënimi, arrestimet masive, demaskimet publike në sallat e kuqe, poshtërimet e […]

Continue reading …
Ballist Morina personazhi i vitit. Njeriu i dronit, më i votuari i anketës së TCH

Është Ballisti Morina personazhi i vitit 2014, i cili mori numrin më të madh të votave në sondazhin e organizuar nga Top Channel në faqen e tij të internetit. Në vend të dytë vjen kryeministri Rama dhe në të tretin Kombëtarja e Futbollit. “Grupi i parë është ndikuar nga ngjarjet e ndeshjes Serbi-Shqipëri dhe ngjarjet […]

Continue reading …
Duhanpirësi s’pyet për të ftohtin

Ligji antiduhan ka filluar të zbatohet në kuptimin e plotë të fjalës, jo vetëm në Tiranë, por edhe në qytetet e tjera.Ky korçar ka sfiduar dëborën dhe ngricën, vetëm e vetëm për të shijuar një cigare me kafe në një lokal në qytetin e tij. Mesa duket, për të, varësia nga duhani është shumë më […]

Continue reading …
Rracizmi nuk ndalet “Norman Atlantic”, shqiptarët dhe turqit u shpëtuan të fundit

Pasagjerët e shpëtuar pohojnë se ekipet italiane dhe greke të shpëtimit gjatë aksionit favorizuan bashkëkombësit e tyre “Norman Atlantic”, shqiptarët dhe turqit u shpëtuan të fundit Pasagjerët e shpëtuar pohojnë se ekipet italiane dhe greke të shpëtimit gjatë aksionit favorizuan bashkëkombësit e tyre Publikuar më 29.12.2014 | 17:27 439 1 Operacioni i shpëtimit të udhëtarëve […]

Continue reading …
Shpërthen fugoni me 2.5 mln $ në rrugë, çmenden njerëzit (video)

Shpërthen fugoni me 2.5 mln $ në rrugë, çmenden njerëzit Krishtlindjet për qytetarët e Hong Kongut kanë ardhur më herët këtë vit, dhe madje me miliona dollarë. Dyert e një fugoni të blinduar që mbante dy milionë dollarë, janë hapur në mënyrë të papritur, duke bërë që paratë të shpërndahen në rrugën “Gloucester”.Për një moment, […]

Continue reading …
Fëmijëria para dhe pas viteve ‘90

Ajo ka qenë koha e komandantëve të lagjeve, e çetave të fëmijëve, që pasditeve i gjeje nëpër qoshka e rrugica, duke luajtur në grup. Ishte koha, kur mamaja nuk të ndiqte pas me pjatën e ushqimit, por me bukë në dorë ti rendje pas shokëve, për të mos humbur lojën e radhës.Atëherë nuk ka pasur […]

Continue reading …
Elbasan, nis puna për landfillin e ri

I konsideruar si një nga qytetet më të ndotura në vend, Elbasanit më në fund i vjen një lajm i mirë; vendi ku do të grumbullohen dhe përpunohen mbetjet urbane të qytetit. Landifilli i ri, siç është thënë do të respektojë të gjitha kriteret mjedisore, madje nga djegja e mbetjeve do të prodhohet energji.“Është madhore […]

Continue reading …
Skandal Hoxha mallkon Gjergj Kastriotin , Nene Terezen dhe Pjeter Bogdanin
Continue reading …
Ndalohen qindra qytetarë në Vlorë, do shkonin në Gjermani për azil

Policia e Vlorës ka ndalur sot në port qindra qytetarë të cilët pretendonin të niseshin me autobusë në drejtim të Gjermanisë për të kërkuar azil.Mësohet se policia ka ndaluar mesditën e sotme 6 autobusë me rreth 600 shtetas që do të niseshin drejt Gjermanisë.Shtetasit kanë prerë bileta të linjës Vlorë-Milano-Mynih, por policia dyshon se bëhet […]

Continue reading …
Beogradi lëshon fletarrest për Ismail Morinën – Ballistin

Beograd, Prishtinë 17 dhjetor 2014 – I dyshuari kryesor për lëshimin e dronit të famshëm në stadiumin e Beogradit, dhe i cili, sipas mediave serbe, u bë shkak i ndërprerjes së ndeshjes Serbi-Shqipëri, ka ikur nga Italia, dhe, sipas gazetës “Kurir” të Beogradit, ai shëtitet lirshëm nëpër Kosovë.Policia serbe, transmeton Koha.net shkrimin e kësaj gazete, […]

Continue reading …
Elbasan, nis aksioni për prerjen  e lidhjeve të paligjshme të ujit

ELBASAN – Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime në Elbasan ka nisur aksionin për prerjet e lidhjeve të paligjshme në rrjetin e ujësjellësit nga abonentët familjarë dhe ata privatë. Aksioni drejtohet nga kreu i UKE, Altin Cenolli në bashkëpunim me policinë e shtetit. Drejtori Cenolli tha se në Elbasan debia e papaguar e faturave të ujit është […]

Continue reading …
Kina financon Rrugën e Arbërit !

TIRANE – Punimet për ndërtimin e Rrugës së Arbërit do të nisin vitin e ardhshëm dhe do të jenë financimet kineze të cilat do të vënë në jetë projektin. Ishte kryeministri Edi Rama i cili njoftoi firmosjen e memorandumit të bashkëpunimit me bankën kineze “Chinese Exim Bank”. Sipas tij, Rruga e Arbërit do të jetë […]

Continue reading …
Spektakli i reve në Grand Canyon

Retë kanë ofruar një spektakël të vërtetë në Kanioni e Madh (Grand Canyon) në Shtetet e Bashkuara.E gjithë lugina e stërmadhe është u mbulua nga pëlhura e bardhë e reve në një fenomen sa të rrallë aq edhe spektakolar klimaterik.Fenomeni ka tërhequr qindra vizitorë kuriozë për të qenë mbi retë e ‘rëna në kurthin’ e […]

Continue reading …