Hotels, Online Hotel Reservations, Cheap and Luxury Hotel Deals, Best Hotel Rates - booked.net
Home » Archives by category » Lifestyle (Page 7)
Gjebrea: Me paratë që ua japim serbëve, do prodhohen armë për vrasjen e shqiptarëve

Këngëtari, kompozitori dhe moderatori i njohur, Ardit Gjebrea, ka kërkuar bojkotimin e produkteve serbe duke thënë se me paratë që tregtarët shqiptarë ua çojnë serbëve, do të prodhohen përsëri armë për të vrarë shqiptarët duke marrë parasysh se dhjetëra mijëra serbë bërtisnin në stadium: “Vritni shqiptarët!”.“Mos të blejmë asnjë produkt serb nëpër supermarketet e mbushura […]

Continue reading …
“Eleven men” Këngëtari amerikan i kushton këngë futbollistëve të Shqipërisë

Këngëtari amerikan, Daniel Cook, ka dal më një këngë të re të cilën ia dedikon kombëtares shqiptare në futboll. I indinjuar nga vendimi i UEFA-s pas ndeshjes Serbi-Shqipëri, ai e qëndisi një këngë epike me kitarë në stilin e rapsodëve popullorë. Kënga titullohet ‘Eleven men’ (Njëmbëdhjetë burra).http://www.youtube.com/watch?v=iSOR18in44w

Continue reading …
Provoi të korruptonte në doganë Arrestohet 23 vjeçari nga Elbasani

Ditën e sotme është vënë në pranga, nga ana e autoriteteve të Policisë, një 23 vjeçar nga Elbasani pasi kishte tentuar të korruptonte, në kufi, një agjent të Crown Agent. Me qëllim kalimin e paligjshëm të disa motosharrave.Klodian Nazmi Sejdini, 23 vjeç, është arrestuar në flagrancë, ditën e sotme, nga ana e Sektorit për Krimin […]

Continue reading …
Liqeni i Ohrit më i vjetri në Europë

Liqeni piktoresk i Ohrit është më shumë se 1 milionë vjeçar. Ai konsiderohet si Liqeni më i vjetër ne Europë. Lajmin e bëjnë të ditur një grup porfesorësh në Universitetin e Pisës në Itali. Liqeni i Ohrit shtrihet në një sipërfaqe prej 349 km2 në kufirin mes Shqipërisë dhe Maqedonisë. Baseni ujor është futur në […]

Continue reading …
Energjia e së ardhmes, projekti ambicioz i “Lockheed Martin”

“Lockheed Martin”, kompania amerikane e famshme për prodhimet e saj në fushën inxhinierike dhe atë ushtarake njoftoi një projekt ambicioz për zhvillimin e energjisë alternative duke shfrytëzuar fuzionin nuklear. “Mund të bëjmë vërtet diferencën në këtë fushë”, deklaroi përgjegjësi i projektit, John McGuire. Bëhet fjalë për ndërtimin e reaktorëve të gjeneratës së ardhshme, shumë herë […]

Continue reading …
Një “Kushtetutë” për internetin

Shumë shpejt mund të ketë një dokument themeltar për të drejtat online. Mbi 3 miliardë përdoruesit e internetit aktualisht nuk kanë rregulla shtrënguese e ideja e një kushtetute të rrjetit ka nisur të marrë formë, e diktuar nga nevoja. Rëndësia e dhënë internetit prej rrjeteve sociale si Facebook apo motorëve të kërkimit si Google dhe […]

Continue reading …