Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home » Archives by category » Kronika e zeze
Maqedoni: Dënohen pjesëmarrësit në luftën e ISIS

Maqedoni: Dënohen pjesëmarrësit në luftën e ISIS

Të shtatë të akuzuarit e kanë pranuar fajësinë për veprat penale “pjesëmarrje në formacione paraushtarake dhe parapolicore”, ndërsa njëri prej tyre kishte pranuar akuzën për veprën penale “organizim terrorist”. Gjykata Penale në Shkup ka dënuar me gjithsej 45 vjet burg qytetarët e Maqedonisë së Veriut që janë kapur duke luftuar në shtetet arabe, pranë ISIS-it […]

Zhduket në Mesdhe barka me 117 emigrantë, mes tyre një foshnjë 2 muajsh

117 emigrantë që tentonin të kalonin Mesdheun, rezultojnë të zhdukur. Kështu ka bërë me dije Organizata Ndërkombëtare e Emigracionit, IOM, një ditë pas tre persona nga i njëjti grup kanë arritur te shpëtojnë. “Sipas tregimit te emigrantëve të mbijetuar, në bordin e barkes se mbytur kanë qenë 12o persona. Pra janë 11 persona të humbur, […]

Continue reading …
Fuste gjilpera në luleshtrydhe, kapet gruaja në Australi..

Merr fundi makthi në Australi. Një grua është arrestuar pasi akuzohet se fuste gjilpëra brenda luleshtrydheve. My Ut Trinh, 50 vjeç, u arrestua të dielën pas një hetimi që nisi në shtator. Trinh mësohet se punonte si mbikëqyrëse në një fermë luleshtrydhesh në Brisbane. Maksimumi i dënimit që mund të marrë ajo për kontaminim ushqimesh […]

Continue reading …
Në Selanik, thirrje ekstremiste: Të djegim Tiranën!

Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer në bashkëpunim.Një burim tha për Top Channel se organi i akuzës nuk ka vendosur ende nëse për veprën tjetër të referuar nga policia atë të kalimit të paligjshëm të kufirit do […]

Continue reading …
Varrim me thirrje antishqiptare

Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas.Policia shqiptare ka kontrolluar pothuajse të gjitha mjetet dhe ka kthyer mbrapsht disa persona që mbanin me vete simbole iredentiste.Me pelegrinët ishte edhe eurodeputetja qipriote e njohur për qëndrimet […]

Continue reading …
LISTA: Mbi 147 shqiptarë janë vrarë në Greqi për motive RACISTE. 11 i ka vrarë POLICIA! Asnjë i dënuar

Me hapjen e kufijve pas rënies së komunizmit, shumë shqiptarë emigruan drejt perëndimit me shpresën për të nisur një jetë të re, më të mirë, për ta dhe familjet e tyre. Një prej shteteve me fluksin e madh të emigrantëve shqiptarë ishte edhe Greqia. Por shumë shqiptarë u përballën në shtetin fqinj me një racizëm […]

Continue reading …
Zbardhet ekzekutimi i grekut, numri i plumbave dhe ku u godit

Policia e Shtetit dhe Forcat RENEA kanë njoftuar se 35-vjeçari grek, Kostandinos Kaçifa, që hapi zjarr ndaj tyre ka mbetur i vrarë në Bularat të Gjirokastrës.Deri më tani mësohet se kanë qenë dy goditje vdekjeprurëse që Kaçifa ka marrë, një në gjoks dhe një në kokë.Prej paradites së sotme fshati Bularat i Gjirokastrës u ‘blindua’ […]

Continue reading …
“Njeriu i akullt”: Vrasësi më i madh në historinë e mafies

Riçard Kuklinski, ishte një nga killerat më të mëdhenj që kanë punuar për mafian. Duke mos qenë italian, ai nuk ishte asnjëherë “pjesë” e familjes famëkeqe kriminale, por mund të kishte qenë fare mirë një i tillë. Disa thonë se Kuklinski vrau mbi 300 persona, me urdhër të shefave të ndryshëm të krimit.Shumë të tjerë […]

Continue reading …
Skamja në familjen Mera, gruaja mes lotësh: Jetoj se nuk vdes dot!

TIRANE-Ajo ecën, vetëm ecën, e dhimbjen nuk ka kujt t’tia tregojë. Ҫdo ditë Lumja bën kilometra të tëra me këmbë. Ecën dhe rrugët i lan me lot, pasi jeta e saj ka arritur në kufijtë e së pamundurës. Veten e saj e ka harruar, ajo duhet të kujdeset për familjen e saj, e duket se […]

Continue reading …
“Forca e Ligjit” në Fier, sekuestrohen 1 milion euro pasuri

Një shtetasi nga Fieri i janë sekuestruar 1 milion euro pasuri të paluajtshme të përfituara nga veprimtaria kriminale.Është vendosur sekuestro preventive në lidhje me pasuritë e 50-vjeçarit Vangjel Ziaj. Sipas policisë, ky shtetas është dënuar nga autoritetet italiane me 32 vjet e 6 muaj burg për trafikim lëndësh narkotike dhe është duke vuajtur dënimin në […]

Continue reading …
Ndahet nga jeta senatori amerikan, John McCain

Senatori John McCain, i cili shërbeu gjashtë mandate radhazi në Senatin amerikan dhe kandidoi dy herë për president vdiq të shtunën në moshën 81 vjeçare, pas një beteje të gjatë me kancerin në tru. Në vitin 1967 McCain u burgos dhe u torturua pasi u kap rob në Vietnamin e Veriut kur ishte pilot i […]

Continue reading …
Dikur kampion në boks, sot në luftë me heroinën: Më braktisën të gjithë…

SENAD NIKSHIQI/ Para se të niste përdorimin e heroinës, Riad Celufaj ëndërronte të bëhej një ditë kampion në boks, ndërsa sot lufton nga varësia ndaj drogës. Familjarët, të afërmit dhe miqtë thotë se e kanë braktisur, ndërsa prej 6 muajsh nuk injekton më drogë në gjakun e tij. 24-vjeçari nga Shkodra kërkon ndihmë për të […]

Continue reading …
Demaskohen 3 pedofilët. Prokuroria greke urdhëron publikimin e fotove të dy shqiptarëve

Policia greke ka vendosur të publikojë fotografitë dhe identitetin e një shtetasi grek dhe dy shtetasve shqiptarë, që akuzohen se në vitet 2016-2017 abuzonin seksualisht me fëmijë të mitur.Bëhet fjalë për 83-vjeçarin grek, Dimitris Panitzidis, si dhe dy shqiptarët Altin Gega 24 vjeç dhe Jorgos Bulitsko 22 vjeç, të cilët zhvillonin veprimtarinë e tyre kriminale […]

Continue reading …
Raporti i tmerrshëm/ Abuzimet seksuale të priftërinjve me fëmijët, si u mbuluan nga drejtuesit e kishës

Qindra priftёrinj Katolikё nё Pensilvani kanё ngacmuar seksualisht mё shumё se 1000 fёmijё dhe zyrtarё tё lartё tё kishёs, pёrfshirё kёtu dhe kryepeshkopin e Washington D.C. e mbuluan kёtё skandal.Njё raport i lёshuar tё Martёn zbulon sjelljen e tmerrshme tё priftёrinjve si psh. larja e gojёs sё tё miturve me ujё tё bekuar pёr t’i […]

Continue reading …
Shpëtoi dy të miturat, nëna do t’i mbyste në lumin Seman

Dy motra binjake 6-vjeçare do të ishin mbytur, nëse pranë lumit Seman nuk do të ndodhej një 30-vjeçar që po peshkonte.Admir Murataj pa sesi nëna e dy vajzave tentoi t’i mbyste ato, pasi më parë kishte djegur edhe banesën e bashkëjetuesit të saj. “Isha këtu kur pash të vinte një grua me dy fëmijë, te […]

Continue reading …
Page 1 of 6123Next ›Last »