Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home » Entries posted by admin
Entries posted by admin
Domatet Jeshile të Shqipërisë, Vlerat e Mëdha për Shëndetin

Domatet Jeshile të Shqipërisë, Vlerat e Mëdha për Shëndetin

Domatja është një nga produktet që prodhohet masivisht në Shqipërisht, pa të cilën shumë prej gatimeve tona nuk do të kishin kuptim.Ëmbëlsia e saj e ndërthurur këndshëm me athtësinë e lehtë ofron një ndjenjë freskie të pazëvendësueshme.Shija nuk është i vetmi aspekt për të cilin njerëzit ‘lënë kokën’ pas domates.Ajo ka një profil shumë të […]

Si të Përgatisni Turlinë më të Shijshme me Perime të Stinës

Turlia e shtëpisë është një gjellë e ngrohtë dhe shije plotë e cila të kënaq nepsin dhe oreksin sidomos gjatë vaktit të drekës.gjergjkastrioti.org ju sjell më poshtë mënyrën e shijshme të përgatitjes së turlisë së shtëpisë me perimet që dëshironi dhe që ofron stina.Kjo është një recetë fantastike, e cila kombinohet mjaft mirë me sallata […]

Continue reading …
E “frikshme”, ja sa është borxhi i Shqipërisë, të tretët në rajon

Banka Botërore ka publikuar një raport të zgjeruar ku edhe krahason ekonomitë e ndryshme të botës në një indikator të vetën; borxhin e jashtëm.Nga këto shifra rezulton se, në fund të 2017-ës, stoku i borxhit të jashtëm të Shqipërisë arrin në 9.1 miliardë dollarë, nga 8.3 miliardë që ishte vitin paraardhës.Po në krahasim me vendet […]

Continue reading …
Ernest Gjoka eshte trajneri i ri i Kamzës

Ernest Gjoka është trajneri i ri që do të drejtojë skuadrën e Kamzës. Këtë e ka njoftuar vetë klubi me anë të një njoftimi në profilin e tyre në Facebook.Kanë mjaftuar vetëm 8 fjalë për të bërë publik lajmin se Gjoka do jetë në krye të kamzalinjëve. “Zyrtare! Ernest Gjoka është trajneri i skuadrës sonë. […]

Continue reading …
Stadiumi i Kukësit, FSHF dhuron 2.5 milionë euro

Federata Shqiptare e Futbollit ka dhuruar 50% të shumës që nevojitet për të ndërtuar stadiumin e ri të Kukësit. Në fakt do të jetë një bashkëpunim mes federatës dhe qeverisë shqiptare, ku të dyja palët do të financojnë nga 2.5 milionë euro. Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të Komitetit të FSHF-së, ku mes […]

Continue reading …
Problemet me dëmtimet, Tite modifikon listën te Brazili

Dëmtimet e disa futbollistëve titullarë do ta detyrojnë kombëtaren braziliane të improvizojë dhe të eksperimentojë në ndeshjet e radhës miqësore këtë muaj, të programuara në datat e FIFA-s.Kështu mesfushori ofensiv i Barcelonës, Phelippe Coutinho i Barcelonës, si dhe mbrojtësi i Realit të Madridit, Marcelo, janë mungesat e mëdha të pesë herë kampionëve të botës, për […]

Continue reading …
Te Barcelona pas humbjes nuk kursehen sherret, përplasen Suarez dhe Pique

Barcelona ka pësuar një humbje dramatike, duke u mundur në shtëpi nga Betisi me rezultatin 3-4. Kjo ishte humbja e dytë në 12 javët e para të kampionatit për Barcelonën. Kjo e fundit kryeson La Ligan, por megjithatë tensionet nuk kanë munguar.Sipas mediave spanjolle, Pique dhe Suares kanë debatuar ashpër mes tyre duke përdorur edhe […]

Continue reading …
I dënuar me dy vite burg, ish-kryeministri Gruevski kërkon azil në Hungari

Ish-Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski duket se ka marrë strehim politik në Hungari. Të paktën kështu shkruajnë mediat maqedonase, duke iu referuar burimeve pranë ish-Kryeministrit. Autoritetet nuk po arrinin ta gjenin prej 8 Nëntorit kur ai duhej të paraqitej në burg, për të vuajtur dënimin me 2 vite burg dhënë nga Gjykata Penale e Shkupit i […]

Continue reading …
E veja e Eskobar me një libër ekskluziv

Ishin vite të izolimit. Fqinjët nuk e dinin se kjo grua me një theks të gëzueshëm kolumbian ruante sekrete të dhunës dhe të vdekjeve.Sekretet-asgjë më pak-por të Pablo Emilio Escobar Gaviria, zotëria më e famshme e drogës në historinë e Amerikës Latine.Tani, Victoria Eugenia Henao, e veja e kreut të kartelit Medellin, i ka thënë […]

Continue reading …
Fuste gjilpera në luleshtrydhe, kapet gruaja në Australi..

Merr fundi makthi në Australi. Një grua është arrestuar pasi akuzohet se fuste gjilpëra brenda luleshtrydheve. My Ut Trinh, 50 vjeç, u arrestua të dielën pas një hetimi që nisi në shtator. Trinh mësohet se punonte si mbikëqyrëse në një fermë luleshtrydhesh në Brisbane. Maksimumi i dënimit që mund të marrë ajo për kontaminim ushqimesh […]

Continue reading …
Turqia akuzon Greqinë: Po grabit detin

Turqia akuzon Greqinë se po dhunon të drejtën e Libisë për të shfrytëzuar hapësirën e saj detare mbi bazën e ndarjes sipas shelfit kontinental. Ndërkohë sipas raportimeve të mediave turke thuhet se ministri i mbrojtjes Hulusi Akar i ka paraqitur palës libiane disa harta të ujërave të Mesdheut. Në njërën prej tyre, pala turke pretendon […]

Continue reading …
Charlotte modelja sexy qe po cmend rrjetin ! (FOTO)

Charlotte McKinney njihet për trupin e saj mahnitës në botën e modelingut.Bukuroshja bjonde nga Orlando, ka vërtetuar edhe njëherë se ka një fizik për t’u pasur zili teksa ka pozuar për fushatën e re të të brendshmeve të firmës britanike “Wolf & Whistle”.Në fotot e publikuara mëngjesit e sotëm, ylli 25 vjeçar dukej tëpër seksi.

Continue reading …
“Ta Nea”/ Edi Rama, kryeministri me nënë greke, droga dhe “Shqipëria e Madhe”

“Ta Nea” , një prej gazetave më të vjetra dhe ndër më të rëndësishmet në Greqi, i ka bërë një profil të gjatë kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.“Edi Rama: Kryeministri me nënë greke, droga dhe “Shqipëria e Madhe””, ishte titulli i të përditshmes greke. “Zjarr në marrëdhëniet grekoshqiptare hodhi me deklaratat e tij Edi Rama, […]

Continue reading …
Çfarë i Bën Kolesteroli Trurit – Si Të Mbani Nivelet e Duhura Në Organizëm

Lidhja mes zemrës dhe trurit nuk bazohet vetëm tek emocionet, stresi apo harmonia.Sipas të dhënave Atruri, ashtu edhe zemra janë të varur plotësisht nga një sistem i shëndetshëm qarkullimi të gjakut.Çdo ndryshim ose vështirësi në qarkullimin e gjakut shkakton probleme në zemër dhe në tru.Shkencëtarët e Universitetit Leiden në Hollandë kanë zbuluar se kolesteroli duke […]

Continue reading …
Bakllava e Shpejtë me Peta të Gatshme dhe Shurup Qumështi

Kjo do të jetë bakllavaja më e lehtë që do të keni përgatitur ndonjëherë.Kjo recetë vërtet përgatitet me petë të gatshme por ama butësia dhe shkriftësia arrihet përmes shurupit të qumështit.Përveç se është e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi, ajo është më e lehtë se ëmbëlsirat e tjera që zakonisht amvisat përgatisin për festa.Bakllavaja […]

Continue reading …
Page 1 of 121123Next ›Last »